Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało ważne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wrocławia i województwa dolnośląskiego - stopnia 2. W związku z czym Centrum Zarządzania Kryzysowego UM we Wrocławiu ostrzega mieszkańców Wrocławia o możliwości wystąpienia  silnego wiatru od godz. 15:00 w dniu 18 stycznia 2018 aż do godz. 06:00 dnia 19 stycznia 2018

Zgodnie z prognozami może wystąpić silny wiatru o średniej prędkości powyżej 30 km/h do 45 km/h, z porywami dochodzącymi do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Komunikat IMGW-PIB informuje, że największa prędkość wiatru spodziewana jest wieczorem oraz przed północą w czwartek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na ponad 90%.

Urząd Miasta Wrocławia prosi mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, zwłaszcza tych znajdujących się na zewnątrz budynków takich jak balkony, ogródki oraz  podwórka. Zaleca się również parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Z kolei na ulicach należy dostosować prędkość i styl jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami czy liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, takimi jak wiaty autobusowe czy tramwajowe.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top